Naš narod voli da kaže da je bolje imati dobar razvod nego loš brak. Za život u braku potrebna je ljubav, strpljenje i razumevanje, a nažalost današnji tempo života ostavlja ljudima sve manje vremena da brinu o potrebama i željama partnera, a tada neminovno dolazi i do kraha bračne zajednice. Statistike govore da se ljudi koji nemaju dece manje razvode u odnosu na parove koji u braku imaju decu.
Razvod je sam po sebi stresan, pa i parovi bez dece teško prevazilaze krizu razvoda. To je tačno, ali postoje određeni mitovi i predrasude koje su duboko ukorenjene u duštvu kada je razvod u pitanju. Bez obzira koliko ste emotivno pogođeni odlukom da se razvedete, ne treba očajavati. To nikako ne znači da više nikada nećete stati na ludi kamen ili da ćete se ponovo ludo zaljubiti.
Svaki drugi brak završi se razvodom
Kada pročitate istraživanja, zaista statistika pokazuje poražavajuće rezultate, a to je da se 50% brakova završava razvodom. To zaista nije najpreciznija informacija jer veliki broj parova koji žive nevenčano ostaju zajedno do kraja života. Takođe, parovi koji imaju decu češće se razvode jer je stres i nedostatak finansijskih sredstava taj koji utiče na loš kvalitet braka i odnose među supružnicima.
Ali treba uzeti u obzir da se ova statistika uglavnom odnosi na veće gradove. U ruralnim područijima ta statistika je znatno niža. Rezultat manjeg procenta razvoda u seoskim sredinama je taj što je u tim područijima mnogo teže doći do posla i započeti samostalan život, pogotovo ako su deca još uvek mala i potrebna im je vaša materijalna i finansijska podrška.