U školama su predviđeni časovi upoznavanja sa anatomijom i funkcijom genitalnih organa, kao i svih ostalih, ali oni su praćeni bolnim nesnalaženjem nastavnika da izađu na kraj sa kikotanjem i dobacivanjem. Obrazovni filmovi sa scenama porođaja takođe potpuno promašuju, jer su takvi prizori deci odbojni i grozni. Ono malo što saznaju o promenama u pubertetu, sa aspekta higijene i zdravlja, servirano je kad oni u uzrastu od oko 13, 14, godina već imaju informacije i stavove, možda iskrivljene.
Deca gledaju porniće, budite sigurni. Ako sve pojmove o seksu stiču na taj način, započeće seksualni život kao inferiorne neznalice. Pornići pružaju anatomsku fantaziju, kojoj deca nisu dorasla ni telesno ni mentalno, pa ih doživljavaju kao uputstva i jasnu sliku o tome kako treba.
Ukoliko znaju da se njihovi roditelji bave seksom, da je seks igra za dvoje odraslih koji se vole, da je potrebno poverenje i bliskost da bi igra bila radosna i opuštena, kad budu gledali porniće, moći će da naprave razliku ili da postave pitanja, koja će vas uputiti kako da prodiskutujete o tome.
Pornografija nije izraz seksualne slobode, nego seksualne represije, možda ima svoju upotrebnu vrednost, ali seksualnost je pre svega veza sa sobom, svest o sopstvenom telu, a zatim najprisnija veza sa drugim ljudskim bićem. Duhovnu prirodu seksualnosti i slobodno uživanje u zadovoljstvu, mlado biće treba da razotkrije u sopstvenom iskustvu, kroz zaljubljenost i strast, a da bi dostigli taj nivo bez frustracija i strahova, treba da poznaju i vole svoje telo i to ne zato što je to zadatak, nego zato što nikada nije prestalo da bude prirodno.
Aleksina Đorđević
Prethodni tekst pročitajte ovde!