Ko se boji flerta još? Da li postoji granica koju pogled mora preći da bi se s punim pravom nazvao flertom? Tekst pred vama je namenjen svima onima koji vole da flertuju i žele da saznaju nešto više o flertu.
– U jednom starom zakonu u Arizoni naglašeno je da blago zadirkivanje u razgovoru i flertovanje mogu biti kažnjivi sa trideset dana zatvora.
– U viktorijansko doba lepeze su imale značajnu ulogu prilikom flertovanja. Naime, lepeza stavljena preko srca jasno je signalizirala muškarcu da je on taj koji je uspeo da osvoji njeno srce.
– Postoji oko pedeset neverbalnih znakova koji žene koriste za flertovanje. Prvi na listi je svakako neizbežno igranje kosom.
– U današnje vreme se najviše flertuje putem interneta i mobilnog telefona.
– U flertu uživaju i životinje – sisari, ptice, gmizavci, pa čak i neke vrste riba koje imaju svoje rituale flertovanja.
– Istraživanja pokazuju da osobe koje flertuju imaju više belih krvnih zrnaca u svom telu. Ove ćelije su važne za imunitet i stanje organizma uopšte.
– Moguće je i preterati sa nekim signalom prilikom flertovanja. Prema statističkim podacima najčešća greška prilikom flerta je previše kontakta očima, koje lako može da se pretvori u neumesno piljenje.
– Čak 89% pripadnica lepšeg pola priznalo je da se nikada ne bi odvažilo da prve započnu flert.
– Jedno istraživanje je pokazalo da osobe koje najviše flertuju uvek dobijaju i najviše pažnje.
– Flert je univerzalna pojava. Kada flertuju, osobe iz svih krajeva sveta uglavnom šalju slične signale osobi koja im se dopada.
– Danas se flert ne vezuje samo za slobodno vreme i izlaske. Sve više se flertuje na poslu, na putu od kuće do škole, u prodavnici i slično.
– Flertovanje dobija na kvalitetu sa godinama. Naime, istraživanja pokazuju da će osobe koje su prešle tridesetu flertovati veštije i sa lakoćom.
– Žensko oružje prilikom flerta je dubok i značajan pogled, dok će muškarci najčešće udahnuti duboko, kako bi povećali grudni koš.
Tekst: Sonja Josipović