Verovatno ste upućeni u nepisano pravilo da treba izbaciti stvari koje dugo, najviše godinu dana, nisu korišćene. Ali, ako ste žalostiva osoba kojoj se ne baca ništa, onda vam to predstavlja problem.
Za neke stvari smo emotivno vezani, a žene najbolje razumeju dilemu “da li baciti ili ne?”.
Neke lekcije naučimo prekasno, tek pošto nas negativne kritike opomenu i osveste.
Sledeći saveti pomoći će vam da lakše organizujete stvari i da racionalno sagledate višak, a i da haotičan prizor pred vašim očima bude odlično sređen.
Izdvojite sobu koja će vam koristiti za skladištenje starih stvari
To može biti stara, vintage soba. U njoj ne mora biti sve složeno pod konac, ali mora sadržati sve stvari koje su višak. Bolje je staviti ih sa strane nego baciti u kantu za đubre nešto što će vam nekada, možda zatrebati.
Stare stvari iskoristite kao materijal za dekorisanje
Stari predmeti poput čajnika iz onog doba ili starih posuda, tanjira, mogu poslužiti kao materijal za uređenje.
Možete se poslužiti dekupaž tehnikom. Tako će stare stvari dobiti novo ruho.
Tražite dublje
Ukoliko dovoljno vremena posvetite uređenju svog doma, videćete da imate duplikate, pa čak i tri, četiri primerka jedne te iste stvari. Kada shvatite ovo, moći ćete da budete humani i poklonite nekome nešto, a ko zna, možda i prodate te stvari kao polovnu robu.
Sakrij stvari po principu: “Što se ne vidi, kao da ne postoji”
Poslednja opcija je ona najzastupljenija: sakriti suvišne stvari!
Većina ljudi prekrije stvari nekim delom nameštaja ili ih jednostavno baci iza zavese ili nekog prekrivača. Nevaljali vi…
Ne preporučujemo da ovo radite, jer opšte poznata stvar je da ništa ne valja bacati pod tepih… ni emocije, a ni stare stvari.
Izvor fotografija: drummermetalcrafts.blogspot.com
Violeta Stojanović